Praca dla studentów, Praca sezonowa, Praca w Niemczech

Praca na wakacje i tymczasowa w Niemczech

Do popularnych zajęć tymczasowych należą: kelner i kelnerka (poza miastami uniwersyteckimi, gdzie konkurencję robią studenci), hostessy na targach handlowych (w wypadku kobiet znających kilka języków), zbieracz owoców. Można je znaleźć na własną rękę lub zarejestrować się w najbliższym Arbeitsamcie.

ROK JAKO AU PAIR
Jako au pair, pięć godzin dziennie poświęcasz na pracę w gospodarstwie domowym i opiekę nad dziećmi w zamian za kieszonkowe, jeden dzień wolnego tygodniowo i możliwość uczęszczania na kurs języka. Maksymalnie dwie noce tygodniowo trzeba opiekować się dzieckiem. Dostaniesz własny, zamykany na klucz pokój, ale musisz samodzielnie załatwić i opłacić podróż. System au pair jest odpowiedni dla osób w wieku od 18 do 27 lat, mających pewne doświadczenie w pracy w domu (na przykład umiejętność gotowania prostych posiłków) i w opiece nad dziećmi (na przykład pilnowaniu ich). Miejsca pracy można załatwić przez agencję polską. Można też skontaktować się z niemieckimi agencjami aupair. Adresy są dostępne w polskim oddziale Niemieckiej Centrali Turystyki.

WOLONTARIAT
Jeśli chcesz pracować w Niemczech, aby poszerzać swoje horyzonty, szlifować język lub zdobywać nowe doświadczenia, a dochody i standard życia nie są ważne, zastanów się nad wolontariatem. Istnieje kilka organizacji oferujących od czasu do czasu pracę dla wolontariuszy, na przykład Aktion Siihnezeichen, Christlicher Friedensdienst, Arbeiterwohl-fahrt, Deutsches Rotes Kreuz Wolontariat odbywa się często w ramach tzw. Freiwilliges Soziales Jahr. Wolontariusze w wieku od 17 do 25 lat mogą starać się o roczną pracę w szpitalu, domu dziecka lub opieki oraz w domach dla niepełnosprawnych fizycznie lub upośledzonych umysłowo. Normalnie dostaje się bezpłatne zakwaterowanie w pokojach z dwoma łóżkami, posiłki w stołówce, kieszonkowe oraz doraźne szkolenie w zakresie opieki. Skontaktuj się z organizacjami takimi, jak Deutsches Rotes Kreuz, Arbeitskreis Freiwillige Soziale Dienste lub większymi szpitalami, jeśli chcesz pracować w wolontariacie.


Be the First to comment.

Leave a Comment